МВК “Єкатеринославський”

Виробляємо якісне молоко для цілої країни. Формуємо майбутнє молочного
виробництва з турботою про навколишнє середовище

Про компанію

Молочно-виробничий комплекс “Єкатеринославський” – найбільший розплідник корів породи Brown Swiss. Тут живуть 5500 тварин, з них 1300 – дійні корови. Годуємо тварин кормом, який виготовляємо самі. Якість кормів перевіряємо у лабораторії на території комплексу.

З нами працюють 130 висококваліфікованих спеціалістів: частина з них проходили практику у Німеччині. Кожен працівник відчуває відповідальність перед людьми, які будуть пити молоко наших корів.

Комплекс

Територія комплексу поділена на дві лінії.

Перша лінія – це молочний блок та корпуси для тварин. Дійні корови живуть у двох основних корпусах. Один корпус поділений на чотири секції по 150 місць.

Друга лінія – корпуси для телят. Телята живуть окремо зі самого народження. Молочний період триває 60-66 днів, у цей час їх випоюють тричі на день. Так телята живуть до 4-5 місяців, після чого їх формують у групи по 40-60 голів. Телиць та бичків розселяють.

Середній вік першого запліднювання 13−15 місяців. Між секціями телиць парувального віку є коридор для бичків. Їх присутність сприяє виробленню правильного циклу, тому телиці приходять в охоту майже одночасно.

До 40-го дня лактації корів не запліднюють, але відстежують охоту. З настанням охоти інформацію про тварину заносять у базу даних. На 40-46-й день лактації тваринам проводять профілактичне УЗД, щоби виявити можливі гінекологічні хвороби. Якщо такі знаходять, тварину забирають на карантин.

Для запліднення корів ми закуповуємо сім’я топ-биків швіцької породи, які є носіями генів А2 (цей ген впливає на переносимість молока).